Katılımcılarımıza paralel olarak gerçekleştirilecek dört farklı çalıştay (workshop) düzenlemeyi planlıyoruz.

Arduino Yapımı : Robotikte ve benzer bir çok alanda sıkça kullanılan Arduino Uno mikro denetleyici kartını hem lehimleme hem de devre şeması okuma yetimizi geliştirerek kendi imkanlarımızla yapacağız. Kartondan tasarlanmış breadboard üzerine devre elemanlarımızın montajını gerçekleştirdikten sonra, bağlantılarına lehimleme yapacağız.

Nabız Ölçer : Bir çok sağlık alanında kullanılan nabız sensörünü (IR pulse sensor) çalışma mantığını kavrayarak , elektronik devresini tanıyarak kendi imkanlarımızla yapacağız. Breadboard üzerine kapasitörler, entegreler ve diğer devre elemanlarını monte ederek, sensörümüzü arduino ve processing yardımı ile nabız sinyalini izleyeceğiz.

Solar Araç : Yenilenebilir enerji kaynakları kullanımının hızla arttığı günümüzde, güneş enerjisini elektriğe çevirebilen güneş panellerinin yardımıyla çalışan aracı kendi imkanlarımızla yapacağız. Güneş panellerini kullanarak kendi gücünü üretebilen basit ve çalışma mantığı anlaşılır olan 4 tekerlekli ve tek motorlu solar araç oluşturacağız.

Bulut ve Yapay Zeka : NATO’da çalışan elektrik elektronik mühendisi Eray Altılı’nın katılımlarıyla gerçekleşecek çalıştayda (workshop) bulut ve yapay zeka üzerine kazanımlar elde edeceğiz.